اخبار موبایل

کاهش فروش آیفون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹

کاهش فروش آیفون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹

بازدیدها: 29

کاهش فروش آیفون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹

اپل در اقدامی خودجوش و از قبل پیش بینی شده، از آمار فروش خود در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ حرفی نزده است. طبق تحلیل مجموعه IHS Markit این امر طبیعی و هوشمندانه است. بر طبق گزارش منتشر شده، اپل در این مدت زمان تنها توانسته است ۳۵.۳ میلیون گوشی وارد بازار کند که این میزان در مقایسه با سال گذشته به میزان قابل توجه ۱۴.۶ درصد کاهش داشته است. محققان این شرکت دلیل اصلی این افت فروش را قیمت بالای این گوشی ها نام برده اند و همچنین افت قیمت گوشی های قدیمی نیز به اندازه مناسب نبوده که کاربران را مجاب به خرید آنها نمایند. اما تنها اپل نیست که این مشکل را دارد بلکه سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ و کاهش ۵۵ درصدی فروش گوشی های سونی نیز برای این شرکت ژاپنی زنگ خطر است.

این طور به نظر می رسد که اپل مشکلات جدی دارد که نمی تواند آن را حل نماید. اپل ۳۵.۳ میلیون نسخه گوشی وارد بازار کرده که از مدت مشابه سال گذشته ۱۴.۶ درصد کمتر است چون در همین مدت در سال گذشته حدود ۴۱.۳ میلیون گوشی به فروش رسید. اگرچه این شرکت تبلیغات فراوان انجام می دهد که به فروش بالا برسد ولی دو عامل مانع آنها است. یکی از این موراد قیمت بالای آیفون های جدید و دیگری کاهش ناچیژ قیمت سایر گوشی های آیفون است که می توان عامل مناسب تلقی گردد. اپل باید بیش از پیش به رقبا توجه کند چون مشخصات جدید پیکسل ۴ و پیکسل ۴ ایکس ال گوگل منتشر شده و سایر رقبا مانند سامسونگ و هواوی نیز به سرعت در حال رشد هستند.

این گوشی از نظر عرضه جهانی بعد از سامسونگ، هواوی و اوپو قرار دارد و شیائومی و ویوو نیز به اپل نزدیک هستند. محققان مجموعه IHS Markit بر این باور هستند که این روند کاهشی تا پایان سال ادامه دارد و یکی از دلایل آن نیز جو حاکم بر چین می تواند باشد. آما آیا اپل می تواند از این مشکل رد بشود و به دوران اوج خود بازگردد! نظرات خود را با پایدار موبایل در میان بگذارید. همچنین برای تعمیر آیفون خود با ما در ارتباط باشید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “کاهش فروش آیفون در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹

  1. پایدار موبایل گفت:

    همراهان همیشگی پایدار موبایل، به نظر شما آیا اپل می تواند از این سقوط فروش آیفون خارج گردد؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.