تعویض گلس LCD
تعویض گلس LCD

قیمت تعویض گلس ال سی دی آیفون سری X

بازدیدها: 398

  1. قیمت تعویض گلس ال سی دی آیفون سری X

تعویض گلس ال سی دی گوشی ، تبلت

تعویض گلس ال سی دی در مجموعه پایدار موبایل با بهره مندی از تعمیرکاران مجرب و دستگاه های بروز امکان تعویض گلس گوشی های سامسونگ، آیفون، موتورولا و … را با کیفیت مناسب ممکن ساخته است. اما پروسه تعویض گلس به چه صورت انجام می پذیرد؟ چگونه شیشه روی ال سی دی تعویض می گردد؟ چطور این گلس تعویض شده، ولی هیچ گونه آسیبی به ال سی دی گوشی نمی رسد؟ مدت زمان پروسه تعویض گلس به چه صورت است؟ منظور از تعویض گلس ال سی دی با بیمه و بدون بیمه چیست؟ سوالات متداول کاربران در حوزه تعویض گلس چیست؟ هزینه و قیمت روز تعویض گلس ال سی دی مدل های سامسونگ، آیفون و … چگونه است؟ اینها سوالاتی است که در این مقاله به آن می پردازیم. 

منظور از تعویض گلس ال سی دی و هدف از تعویض گلس چیست؟

تعویض گلس محافظ ال سی دی در حوزه لوازم جانبی موبایل می باشد و منظور از تعویض گلس در بخش تعمیرات موبایل در واقع همان شیشه ای است که کارخانه سازنده، روی ال سی دی گوشی شما قرار داده و کاربران بر روی آن شیشه (گلس) گلس محافظ نصب می کنند و در ضربات نسبتا شدید کاربران پس از حذف (برداشتن) گلس محافظ، با وجود این که تصویر را بدون نقص مشاهده می کنند و تاچ نیز به درستی کار می کند آثار شکستگی را بر روی شیشه (گلس) تعبیه شده توسط کارخانه سازنده گوشی نیز مشاهده می کنند. هدف از تعویض گلس صرفا تعویض شیشه (گلس) کارخانه سازنده جهت دستیابی به تصویر و تاچ ال سی دی بدون افت کیفیت در هر یک از این دو می باشد و به طور کلی دستیابی به تمام قابلیت های ال سی دی است که شامل تاچ و تصویر قبل از شکستن گلس ال سی دی می شود.

چطور تعویض گلس ال سی دی انجام می شود؟ (آموزش تعویض گلس)

ابتدا پیش از تعویض گلس ال سی دی از سلامت کامل صفحه نمایش اطمینان حاصل می کنیم،

مرحله اول جداسازی ال سی دی از فریم (قابی که ال سی دی روی آن قرار دارد) می باشد. این فرآیند بر روی دستگاه سپراتور انجام می شود که دمای سطح آن بسته به نوع ال سی دی باید بین ۷۵ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.,مرحله دوم جداسازی گلس شکسته از روی ال سی دی می باشد. این فرآیند بستگی به نوع ال سی دی دارد بدین صورت که در گوشی های دارای نمایشگر مسطح با دستگاه سپراتور و سیم فولادی نازک انجام می شود و در گوشی هایی که نمایشگر منحنی (edge) دارند عمل جداسازی گلس با دستگاه فریز در دمایی حدود منفی ۱۹۰ درجه سانتی گراد انجام می شود.,مرحله سوم پاک کردن چسبی که بین گلس و ال سی دی قرار دارد و نصب چسب OCA بر روی گلس جدید. برای پاک کردن ال سی دی از مایعاتی استفاده می شود که در اصطلاح از آن ها با عنوان حلال چسب ال سی دی نام برده می شود. چسب OCA نیز چسبی است مانند چسب دو طرفه اما با کیفیت و شفافیت بسیار بالا که بین گلس جدید و ال سی دی قرار می گیرد.

تعویض گلس ال سی دی گوشی سامسونگ آیفون موتورولا ، پایدار موبایل تعویض تخصصی گلس ال سی دی

مرحله چهارم تعویض گلس ال سی دی نصب گلس چدید بر روی ال سی دی؛ این فرآیند با دستگاه لمینیتور انجام می شود. دستگاه لمینیتور برای لمینیت (پرس گلس بر روی ال سی دی) ال سی دی دارای یک اتاقک کوچک، المنت، صفحه مسطح فلزی، پمپ وکیوم و پمپ باد است؛ قبل از پرس بوسیله ی پمپ وکیوم هوای اتاقک خالی می شود (نزدیک به خلاء) سپس صفحه فلزی مسطح و گرم با دمای حدود ۵۰ درجه سانتی گراد توسط فشار باد (تنظیم فشار باد بستگی به نوع ال سی دی دارد) عمل پرس را انجام می دهد.,مرحله پنجم قرار دادن ال سی دی در دستگاه حباب گیر می باشد. دستگاه حباب گیر دارای یک محفظه استوانه ای (فلزی)، یک المنت، پمپ باد و شیر برقی برای ورود و خروج باد است؛ وقتی دستگاه شروع را روشن می کنیم درون محفظه استوانه ای از باد پر می شود تا فشار باد به ۵ تا ۸ کیلو پاسکال بر سانتی متر مربع پس از پر شدن محفظه استوانه ای بین ۵ تا ۹ دقیقه صبر می کنیم تا فرآیند تکمیل شود. دلیل انجام این فرآیند خارج کردن حباب های بین چسب OCA و ال سی دی است و همانطور که اشاره شد علت وجود این حباب ها عدم دستیابی به خلاء مطلق است.,مرحله آخر نصب ال سی دی است که با چسب های مایع مخصوص قرار دادن ال سی دی روی فریم انجام می پذیرد. در هر مرحله از این پروسه ریسک خراب شدن ال سی دی وجود دارد که ما در پایدار موبایل سعی کردیم این فرآیند تعویض گلس ال سی دی را با رزولوشن بالاتری توضیح دهیم تا کاربران بتوانند به صورت شفاف این ریسک را مشاهده کنند، لذا در پایدار موبایل ما کوشیده ایم تا با دستگاه های مدرن و تجربه مکفی تعمیرکاران این حوزه این ریسک را به حداقل برسانیم اما هر چند اندک اما این ریسک همواره وجود دارد.

ویدئو تعویض گلس گوشی سامسونگ

برای آنکه بیشتر با مطالب و آموزش تعویض گلس آشنا گردید ویدئو تعویض گلس را مشاهده کنید تا با قسمتی از این پروسه حساس آشنا گردید. پایدار موبایل با نهایت دقت، سعی در بهتر خدمات خود به شما کاربران گرامی می باشد.

چطور ریسک خرابی ال سی دی را کاهش داده ایم؟

راه حلی که پایدار موبایل برای کاربران تعویض گلس در نظر گرفته به این صورت است که کاربر با پرداخت درصدی هزینه بیشتر این ریسک را از بین برده و به اصطلاح مرسوم ال سی دی خود را بیمه کند؛ به این صورت که اگر ال سی دی در هر یک از مراحل فوق خراب شد پایدار موبایل به کاربر خسارت می پردازد (تفاوت بین هزینه تعویض گلس با بیمه و تعویض ال سی دی را می پردازد.) هدف از تعویض گلس صرفا تعویض شیشه (گلس) کارخانه سازنده جهت دستیابی به تصویر و تاچ ال سی دی بدون افت کیفیت در هر یک از این دو می باشد و به طور کلی دستیابی به تمام قابلیت های ال سی دی است که شامل تاچ و تصویر قبل از شکستن گلس ال سی دی می شود.

مثال تعویض گلس با بیمه و بدون بیمه

کاربر برای تعویض گلس یک دستگاه سامسونگ J5 pro (قیمت ال سی دی ۸۰۰ هزار تومان) به پایدار موبایل مراجعه می کند و نرخی را انتخاب می کند:

  • قیمت تعویض گلس ال سی دی سامسونگ J5 Pro بدون بیمه: ۱۸۰ هزار تومان
  • قیمت تعویض گلس ال سی دی سامسونگ J5 Pro با بیمه: ۳۴۰ هزار تومان

اگر کاربر تعویض گلس ال سی دی بدون بیمه را انتخاب کند در صورت خراب شدن ال سی دی کاربر باید تعویض کامل ال سی دی را که ۸۰۰ هزار تومان بوده را به انجام برساند.

اگر کاربر تعویض گلس ال سی دی با بیمه را انتخاب کند در صورت خراب شدن ال سی دی، پایدار موبایل تنها ۳۴۰ هزار تومان از کاربر دریافت می کند و مابقی هزینه ال سی دی جدید (۴۶۰ هزار تومان) را پایدار موبایل پرداخت می کند.

قیمت روز تعویض گلس ال سی دی

کاربران گرامی می توانند در زیر به لیست قیمت های تعویض گلس ما دسترسی داشته و با توجه به مدل خود تصمیم به انجام فرآیند تعویض گلس بگیرند. همچنین می توانید پیش از این پروسه، با کارشناسان ما تماس گرفته تا راهنمایی لازم را دریافت کنید. پایدار موبایل با بهره مندی از سالها تجربه در حوزه تعمیرات موبایل شرایطی را برای کاربران خود فراهم آورده است که بتوانند در زمان مناسب تعمیر گوشی خود را به انجام برسانند. استفاده از دستگاه های بروز، تعمیرکارن باتجربه، رعایت حقوق کاربران و … از ویژگی های ما است که توانسته نظر کاربران را به خود جلب نماید.

 

قیمت تعویض گلس ال سی دی آیفون سری X

قیمت روز تعویض شیشه روی ال سی دی گوشی های آیفون X, XR, XS, XS Max با بیمه و بدون بیمه

مدل گوشیهزینه تعویض گلس ال سی دی بدون بیمه (تومان)هزینه تعویض گلس ال سی دی با بیمه (تومان)هزینه تعویض گلس و تاچ بدون بیمه (تومان)هزینه تعویض گلس و تاچ با بیمه (تومان)
iPhone X
45000011500006000001600000
iPhone XR
380000950000900000
1200000
iPhone XS
50000013000006500001800000
iPhone XS Max
6000001500000800000
1900000

 

صفحه نمایش گوشی من از چه نوعی است؟

ساده ترین راه برای رسیدن به جواب این پرسش جستجوی مدل گوشی در اینترنت با پسوند جی اس ام آرنا است و در سایت جی اس ام آرنا (GSMArena.com) در قسمت دیس پلی Display در مورد صفحه نمایش هر مورد از مدل ها به صورت کامل توصیح داده شده است که در این قسمت فقط نوع صفحه نمایش مورد بحث است. صفحه نمایش ها به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

ال سی دی LCD:

قیمت این دسته از صفحه نمایش ها از سایر دسته ها پایین تر است و ساختارشان از نوع سخت و شکننده می باشد و دو نوع تی اف تی TFT و آی پی اس IPS (نازک تر از تی اف تی) که برای تنظیم نور صفحه دارای بک لایت می باشند و صفحاتی از جنس پلاستیک (تلق) داشته که در صورت آب خوردگی یا ورود هر نوع مایع کاربر هاله ای ابر مانند در تصویر مشاهده می کند (برای آیفون ها و گروهی از سایر ال سی دی ها در بازار موجود و قابل تعویض می باشد). پیکسل سوخته و تغییر رنگ تصویر در این نوع از صفحات نمایش معمولا قابل رفع می باشد.

توضیحات برای علاقه مندان به الکترونیک:

این گونه از صفحات نمایش به علت داشتن بک لابت روی برد گوشی به صورت جدا مدار لایت دارند که شامل آی سی تصویر، آی سی لایت (برای سری پلاس آیفون ها و برخی از مدل های سایر برندها دو عدد آی سی لایت در نظر گرفته شده)، سلف (برای افزایش ولتاژ)، دیود شاتکی (برای یکسو سازی جریان با سرعت عکس العمل بسیار بالا) و خازن ها (برای پایدار سازی ولتاژ خروجی برای مشاهده کمترین نوسان در نور پس زمینه برای کاربر می باشد.

ال ای دی LED (سوپر آمو ال ای دی):

این دسته از صفحات نمایش از قیمت و کیفیت بالاتری نسبت به ال سی دی ها برخوردارند و بنیان گذار تولید این سری از صفحات نمایش شرکت سامسونگ است که از سال ها پیش در سری ویو تاکنون از این تکنولوژی برای نمایش تصویر در تلفن همراه استفاده نموده است. ساختار ال ای دی نیز از نوع سخت و شکننده می باشد ولی تفاوت این دسته با ال سی دی ها این است که بک لایت ندارند و سر تا سر صفحه نمایش از سلول های ال ای دی نورانی با قابلیت تغییر رنگ تشکیل شده، پیکسل سوخته و تغییر رنگ در این سری از صفحات نمایش قابل رفع نمی باشد.

توضیحات برای علاقه مندان به الکترونیک:

اینگونه از صفحات نمایش مدار لایت نسبتا ساده تری دارند و معمولا آی سی تصویر نور صفحه نمایش را نیز تامین می کند.(در این سری از صفحات نمایش و به صورت کلی در هر مداری غیر از مدارهای تلفن همراه در قسمت تصویر ناگزیر به استفاده از سلف، دیود و خازن ها هستیم.)

اُ ال ای دی (اُلِد OLED):

اُ ال ای دی ها بالاترین قیمت و کیفیت را نسبت به سایر صفحات نمایش دارند و بنیان گذار این سری از صفحات نمایش نیز شرکت سامسونگ بوده و به نوعی صاحب امتیاز است که از این فناوری صفحه نمایش اولین بار در گوشی Note Edge استفاده نمود که از طرف چپ منحنی (اج) بود و پس از آن در S6 و S7 … تاکنون که S10 را روانه بازار نموده از این فناوری در سری اس و سری نوت سامسونگ استفاده نموده است.

توضیحات برای علاقه مندان به الکترونیک:

این گونه از صفحات نمایش نیز  مانند ال ای دی ها می باشند و آی سی تصویر نور صفحه نمایش را نیز تامین می کند.

لایه های ال سی دی ها و ال ای دی ها (سوپر آمو ال ای دی):

اگر کاربر گلس محافظ داشته باشد اولین لایه ال سی دی در واقع همان گلس محافظ ال سی دی می شود، بعد از گلس محافظ به گلس کارخانه سازنده می رسیم، بعد از گلس کارخانه سازنده به لایه تنطیم کننده رنگ صفحه نمایش (پلورایز) می رسیم، بعد از لایه تنظیم کننده رنگ تاچ مربوط به صفحه نمایش قرار دارد، پس از تاچ صفحه نمایش ال سی دی می باشد که تصویر را نمایش می دهد.

لایه های اُ ال ای دی ها:

اگر کاریر گلس محافظ داشته باشد اولین لایه ال سی دی در واقع همان گلس محافظ ال سی دی می شود، بعد از گلس محافظ به گلس کار خانه سازنده می رسیم، بعد از گلس کارخانه سازنده به تاچ مربوط به صفحه نمایش می رسیم (برای اس ۶، اس ۷، اس ۸ پلاس، نوت ۸، آیفون ایکس، ایکس اس، ایکس اس مکس و… قابل تعویض است) که با ضربه نسبتا شدید به درستی کار نمی کند، بعد از لایه تاچ تنطیم کننده رنگ صفحه نمایش (پلورایز) می باشد، پس از لایه تنظیم کننده رنگ صفحه نمایش ال سی دی می باشد که تصویر را نمایش می دهد.

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Call Now Buttonتماس بگیرید