سخت افزار گوشی

حل مشکل بوت نشدن ( خاموشی ) آیفون X – آموزش رفع مشکل boot آیفون X

حل مشکل بوت نشدن ( خاموشی ) آیفون X

بازدیدها: 18

حل مشکل بوت نشدن ( خاموشی ) آیفون X – آموزش رفع مشکل boot آیفون X

چرا آیفون X بوت نمی شود؟ گوشی های آیفون به دلیل پیچیدگی هایی که در سخت افزار و نرم افزار آن وجود دارد، تعمیر آن به کاری مشکل تبدیل شده است و هر تعمیرکاری نمی تواند تعمیر این برند را بر عهده بگیرد. تعمیرکارانی که در هنگام بوت کردن گوشی آیفون X با مشکل رو به رو شده اند ، ما در این مطلب به حل مشکل بوت نشدن ( خاموشی ) آیفون X پرداخته ایم .در ادامه با ما همراه باشید.

با انجام تست خرابی مشخص می شود که وقتی برق به برد گوشی داده می شود، اتصال کوتاه و نشت رخ نمی دهد. در این زمان دکمه ی راه اندازی (Startup) را فشار دهید می بینید که عقربه بلافاصله روی مقدار mA 750 قرار می‌گیرد.

برای تعمیر در ابتدا گوشی را روشن کنید. عقربه هم چنان روی مقدار ۷۵۰ ma ایستاده است و می دانیم که مشکل نشتی وجود دارد. هر چه دما بالاتر می‌رود، جریان نشت نیز به تدریج افزایش پیدا می‌کند. ما با جریانِ راه‌اندازی آشنایی داریم، پس اجازه دهید تا مثال‌هایی را از دیگر مدل‌ها بیاوریم تا علّت را پیدا کنیم. یک هارد دیسک ۸/۱ ولتی مربوط به یک دستگاه آیفون-۶ اتصال کوتاه شده و جریان راه‌اندازی در حدود mA 450 است؛ یک هارد دیسک ۸/۱ ولتی مربوط به یک دستگاه آیفون ۷ اتصال کوتاه شده و جریان راه‌اندازی برابر با mA 700 است؛ جریان در یک هارد دیسک ۸/۱ ولتی مربوط به یک دستگاه آیفون ۸ که اتصال کوتاه شده است، برابر با mA 750 است و این دستگاه هم نمی‌تواند بوت شود. بنابراین هرگاه شما این نوع از جریان را می‌بینید، می‌توانید بر روی مشکلِ منبعِ تغذیه‌ی ۸/۱ ولتی بر روی هارد دیسک متمرکز شوید. البته، شما می‌توانید این عیب را با لمس‌کردن یا با استفاده از روش رزین نیز پیدا کنید.

برای آن‌که بتوانید موقعیت را به صورتی دقیق‌تر قفل کنید، ابتداء خازنِ فیلترِ متناظر با هارد دیسکِ ۸/۱ ولتی را از بیت‌ مپ پیدا کنید.
از روی بیت‌ مپ می‌بینید که تراشه‌ها و خازن‌های بسیاری وجود دارند که با منبع تغذیه‌ی ۸/۱ ولتی روی هارد دیسک در ارتباط هستند. این اجزاء ممکن است بر روی کل مادربورد قرار داشته باشند ولی اساساً در اطرف هارد دیسک واقع شده‌اند. می‌توانیم با لمسِ آن به وسیله‌ ی دست، موقعیتِ آن را به صورت تقریبی پیدا کنیم. امیدواریم که خازنِ فیلتر بر روی سطح واقع شده باشد تا مجبور نشویم که لایه ها را برداریم.

رزین در اطراف سطح هارد دیسک.

دود در اثر تماس انبردست با خازن

دکمه خاموش و روشن گوشی را فشار دهید . بلافاصله مقداری دود مشاهده می کنید که در اثر تماس انبردست با خازن به وجود آمده است و هر چه دما بالا تر برود میزان این دود بیشتر می شود.

خازنِ اتصال کوتاه‌ شده را جدا کرده و گوشی را تست نمایید.خازنِ اتصال کوتاه‌ شده

سپس ببینید که آیا مقدار جریان بوت به حالت نرمال برگشته است یا خیر.

حل مشکل بوت نشدن ( خاموشی ) آیفون X – آموزش رفع مشکل boot آیفون X

جریان بوت

جریان راه‌ اندازی نرمال شده است و گوشی ریستارت نمی شود، مشکل حل شد.

نتیجه‌گیری: از روی بیت‌مپ مشخص شد که خازن آسیب‌ دیده، C2647 است که در پیرامون هارد دیسک قرار گرفته است و متعلق به PP1V8_IO (یعنی منبع تغذیه‌ی ۸/۱ ولتی سیستم) است. تا زمانی که نشتی برق دیده می‌شود، حتماً یک اتصال کوتاه وجود دارد و این ربطی به نوع دستگاه ندارد. هر ولتاژ هم دارای یک جریان خزشی منظم است.
به عنوان مثال:
منبع تغذیه‌ ی هارد دیسکِ ۰/۳ ولتی در یک دستگاه آیفون X اتصال کوتاه شده و نشتی جریانی در حدود mA 1700 دیده می‌شود.
PP_VDD_BOOST اتصال کوتاه شده و نشتی جریان آن برابر با mA 750 خواهد بود.
در صورتی که PP3V0_S2 اتصال کوتاه شود، نشتی جریانی در حدود mA 250 پس از بوت‌شدن مشاهده خواهد شد.

زمانی که می خواهید دلیل نشتی برق را بیابید و درباره ی آن تصمیم بگیرید می توانید تمامی منابع تغذیه‌ ی موجود بر روی ماردبوردِ مربوط به بوردِ ID یا بوردِ آموزشی را اتصال کوتاه نموده و جریان نشتی را پیدا کنید. تمامی مراحلی که گفته شده را به یاد داشته باشید زیرباعث می شود تعمیرات گوشی و تعمیر آیفون را بدون عیب و نقص انجام دهید.

حل مشکل بوت آیفون X – حل مشکل خرابی آیفون X – آموزش تعمیر آیفون X خاموش

برخی از خدمات پایدار موبایل :

پایدار موبایل : ارائه دهنده خدمات تعمیرات تخصصی تلفن همراه ، لپ تاپ ، تبلت ، آیپد شامل تمامی برند های مختلف ( نوکیا ، آیفون ، سامسونگ ، گوشی های گوگل ، گوشی های شیائومی ، گوشی های ال جی ، گوشی های موتورالا ، بلک بری ، گوشی های سونی ، اچ تی سی ، ایسوس ، انواع لپ تاپ ، گوشی های لنوو ، هواوی و … می باشد )

بازیابی اطلاعات و تعمیر گوشی های آبخورده

بازیابی اطلاعات گوشی

تعمیرات ضعف آنتن دهی

تعمیرات انواع نقص های فنی دوربین

تعویض انواع سوکت شارژ و میکروفون و اسپیکر

تعویض تاچ و ال سی دی

تعویض گلس LCD با دستگاه های تخصصی

تعویض و تعمیر هارد گوشی eMMC

تعمیر فیس آیدی Face ID

تعمیر یا تعویض دوربین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.