تعویض گلس LCD SAMSUNG Galaxy A02
تعویض گلس LCD SAMSUNG Galaxy A02

تعویض گلس LCD SAMSUNG Galaxy A02

بازدیدها: 2

تعویض گلس LCD SAMSUNG Galaxy A02

تعویض گلس ال سی دی گوشی ، تبلت

تعویض گلس ال سی دی در مجموعه پایدار موبایل با بهره مندی از تعمیرکاران مجرب و دستگاه های بروز امکان تعویض گلس گوشی های سامسونگ، آیفون، موتورولا و … را با کیفیت مناسب ممکن ساخته است. اما پروسه تعویض گلس به چه صورت انجام می پذیرد؟ چگونه شیشه روی ال سی دی تعویض می گردد؟ چطور این گلس تعویض شده، ولی هیچ گونه آسیبی به ال سی دی گوشی نمی رسد؟ مدتزمان پروسه تعویض گلس به چه صورت است؟ منظور از تعویض گلس ال سی دی با بیمه و بدون بیمه چیست؟ سوالات متداول کاربران در حوزه تعویض گلس چیست؟ هزینه و قیمت روز تعویض گلس ال سی دی مدل های سامسونگ، آیفون و … چگونه است؟ اینها سوالاتی است که در این مقاله به آن می پردازیم.

منظور از تعویض گلس ال سی دی و هدف از تعویض گلس چیست؟

تعویض گلس محافظ ال سی دی در حوزه لوازم جانبی موبایل می باشد و منظور از تعویض گلس در بخش تعمیرات موبایل در واقع همان شیشه ای است که کارخانه سازنده، روی ال سی دی گوشی شما قرار داده و کاربران بر روی آن شیشه (گلس) گلس محافظ نصب می کنند و در ضربات نسبتا شدید کاربران پس از حذف (برداشتن) گلس محافظ، با وجود این که تصویر را بدون نقص مشاهده می کنند و تاچ نیز به درستی کار می کند آثار شکستگی را بر روی شیشه (گلس) تعبیه شده توسط کارخانه سازنده گوشی نیز مشاهده می کنند. هدف از تعویض گلس صرفا تعویض شیشه (گلس) کارخانه سازنده جهت دستیابی به تصویر و تاچ ال سی دی بدون افت کیفیت در هر یک از این دو می باشد و به طور کلی دستیابی به تمام قابلیت های ال سی دی است که شامل تاچ و تصویر قبل از شکستن گلس ال سی دی می شود.

چطور تعویض گلس ال سی دی انجام می شود؟ (آموزش تعویض گلس)

ابتدا پیش از تعویض گلس ال سی دی از سلامت کامل صفحه نمایش اطمینان حاصل می کنیم،

مرحله اول جداسازی ال سی دی از فریم (قابی که ال سی دی روی آن قرار دارد) می باشد. این فرآیند بر روی دستگاه سپراتور انجام می شود که دمای سطح آن بسته به نوع ال سی دی باید بین ۷۵ تا ۱۰۰ درجه سانتی گراد می باشد.,مرحله دوم جداسازی گلس شکسته از روی ال سی دی می باشد. این فرآیند بستگی به نوع ال سی دی دارد بدین صورت که در گوشی های دارای نمایشگر مسطح با دستگاه سپراتور و سیم فولادی نازک انجام می شود و در گوشی هایی که نمایشگر منحنی (edge) دارند عمل جداسازی گلس با دستگاه فریز در دمایی حدود منفی ۱۹۰ درجه سانتی گراد انجام می شود.,مرحله سوم پاک کردن چسبی که بین گلس و ال سی دی قرار دارد و نصب چسب OCA بر روی گلس جدید. برای پاک کردن ال سی دی از مایعاتی استفاده می شود که در اصطلاح از آن ها با عنوان حلال چسب ال سی دی نام برده می شود. چسب OCA نیز چسبی است مانند چسب دو طرفه اما با کیفیت و شفافیت بسیار بالا که بین گلس جدید و ال سی دی قرار می گیرد.

 

تعویض گلس ال سی دی گوشی سامسونگ آیفون موتورولا ، پایدار موبایل تعویض تخصصی گلس ال سی دی

مرحله چهارم تعویض گلس ال سی دی نصب گلس چدید بر روی ال سی دی؛ این فرآیند با دستگاه لمینیتور انجام می شود. دستگاه لمینیتور برای لمینیت (پرس گلس بر روی ال سی دی) ال سی دی دارای یک اتاقک کوچک، المنت، صفحه مسطح فلزی، پمپ وکیوم و پمپ باد است؛ قبل از پرس بوسیله ی پمپ وکیوم هوای اتاقک خالی می شود (نزدیک به خلاء) سپس صفحه فلزی مسطح و گرم با دمای حدود ۵۰ درجه سانتی گراد توسط فشار باد (تنظیم فشار باد بستگی به نوع ال سی دی دارد) عمل پرس را انجام می دهد.,مرحله پنجم قرار دادن ال سی دی در دستگاه حباب گیر می باشد. دستگاه حباب گیر دارای یک محفظه استوانه ای (فلزی)، یک المنت، پمپ باد و شیر برقی برای ورود و خروج باد است؛ وقتی دستگاه شروع را روشن می کنیم درون محفظه استوانه ای از باد پر می شود تا فشار باد به ۵ تا ۸ کیلو پاسکال بر سانتی متر مربع پس از پر شدن محفظه استوانه ای بین ۵ تا ۹ دقیقه صبر می کنیم تا فرآیند تکمیل شود. دلیل انجام این فرآیند خارج کردن حباب های بین چسب OCA و ال سی دی است و همانطور که اشاره شد علت وجود این حباب ها عدم دستیابی به خلاء مطلق است.,مرحله آخر نصب ال سی دی است که با چسب های مایع مخصوص قرار دادن ال سی دی روی فریم انجام می پذیرد. در هر مرحله از این پروسه ریسک خراب شدن ال سی دی وجود دارد که ما در پایدار موبایل سعی کردیم این فرآیند تعویض گلس ال سی دی را با رزولوشن بالاتری توضیح دهیم تا کاربران بتوانند به صورت شفاف این ریسک را مشاهده کنند، لذا در پایدار موبایل ما کوشیده ایم تا با دستگاه های مدرن و تجربه مکفی تعمیرکاران این حوزه این ریسک را به حداقل برسانیم اما هر چند اندک اما این ریسک همواره وجود دارد.

درباره وحید رشیدی

متخصص ، مدرس دوره های تعمیرات موبایل با بیش از 15 سال سابقه فعالیت در زمینه تعمیرات تلفن همراه

این مطلب را هم بخوانید

تعویض گلس LCD SAMSUNG A03

تعویض گلس LCD SAMSUNG A03

بازدیدها: 4تعویض گلس LCD SAMSUNG A03 تعویض گلس ال سی دی گوشی ، تبلت تعویض …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
Call Now Buttonتماس بگیرید