بازدیدها: 340

تعمیر فیس آیدی FACE ID

تعمیر فیس آیدی FACE ID

تعمیر فیس آیدی FACE ID

تعمیر فیس آیدی Face ID

تعمیر فیس آیدی FACE ID

تعمیر فیس آیدی ؛ سنسور تشخیص چهره یا اصطلاحا فیس آیدی Face ID یک سیستم امنیتی است که عملکرد آن بر پایه چهره کاربر می باشد و شرکت های مختلف تولید کننده کالای دیجیتال، در سیستم امنیتی دستگاه هایی از قبیل موبایل، تبلت، لپ تاپ و… از این سیستم استفاده نموده اند. اما چطور می توان تعمیر فیس آیدی را انجام داد؟ چگونه این امکان برای گوشی های آیفون فراهم است؟ آیا کاربران می توانند تعمیر فیس آیدی را در زمان مناسبی انجام بدهند؟ گوشی آیفون باید در چه شرایطی باشد تا بتوان تعمیر فیس آیدی را انجام داد؟ آیا تعمیر فیس آیدی سامسونگ و تعمیر فیس آیدی هواوی امکان پذیر است؟ ما چطور در پایدار موبایل تعمیر Face ID را انجام می دهیم؟

دلایل ایرادات فیس آیدی:

معمولا در برندهای مختلف مشکل از کار افتادن سیستم تشخیص چهره با بررسی کارشناس و تشخیص ایراد و تعویض سنسور تشخیص چهره Face ID برطرف می گردد (در صورتی که ایراد از برد دستگاه و قطعات دیگر نباشد) اما در دستگاه های شرکت اپل با تعویض فلت مربوط به سنسور تشخیص چهره نمی توان مشکل از کار افتادن فیس آیدی را حل نمود و علت این امر در طراحی شرکت اپل در آیفون های این برند است بدین صورت که سنسور تشخیص چهره در آیفون های سری ایکس برای هر دستگاه منحصر به فرد است و تعمیر کار نمی تواند با برداشتن این سنسور از روی گوشی دیگر یا تهیه ی آن از بازار مشکل از کار افتادن فیس آیدی را حل نماید.

این ایراد در آیفون های سری ایکس با دلایل مختلفی از جمله آب خوردگی، ضربه، تعویض ال سی دی یا تعویض گلس ال سی دی به صورت غیر اصولی بوجود می آید. اینها موارد رایج از کار افتادگی یا ایراد در فیس آیدی می باشد که ذگر گردید. پیش از پرداختن به حل مشکل فیس آیدی لازم است بدانیم که در آیفون ایکس طراحی فیس آیدی به گونه ای است که در موارد زیر فیس آیدی کار نمی کند اما سالم است:

  • اگر کاربر به طور صحیح به صفحه نمایش گوشی نگاه نکند. (کاربر باید گوشی را به صورت عمودی بگیرد و زاویه ی چهره با گوشی مثل حالت گرفتن عکس سلفی باشد.)
  • اگر کاربر خواب باشد یا حتی اگر چهره کاربر خواب آلود باشد.
  • اگر کاربر از عینک دودی غیر استاندارد استفاده نماید.

تعمیر فیس آیدی آیفون های سری ایکس به صورت نرم افزاری:

برای تعمیر فیس آیدی چنانچه از عدم آب خوردگی، ضربه شدید و تعمیر توسط تعمیرکار اطمینان دارید مراحل زیر را طی نمایید:

  • مرحله اول: از مسدود نبودن درگاه سیستم فیس آیدی مطمئن شوید.
  • مرحله دوم: با مراجعه به Settings>General>Software Update از بروز بودن iOS خود اطمینان یابید. (در صورت بروز نبودن سیستم عامل آیفون تنها با اتصال به اینترنت وای فای می توانید عمل بروز رسانی را انجام دهید.)

تعمیر نرم افزاری فیس آیدی آیفون ، پایدار موبایل تعمیرات ماندگار

تعمیر نرم افزاری فیس آیدی آیفون ، پایدار موبایل تعمیرات ماندگار